Společnost Alcadrain byla založena v roce 1998 jako rodinná česká firma pod názvem Alcaplast. V roce 2022 změnila název v rámci vzniku skupiny Alca Group. Je největším výrobcem sanitární techniky ve střední a východní Evropě, na ploše přes 110 000 m2 vyrábí více než 1000 výrobků sanitární techniky – ventily, sifony, moduly, žlaby, vpusti, WC sedátka a další sortiment.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain rychle expanduje, o což se zasloužily zejména kvalitní a designově zajímavé produkty prémiové značky Alca, které si společnost i sama navrhuje a jsou nositeli řady ocenění jako např. Red Dot Award 2014 za kolekci ovládacích tlačítek FLAT nebo iF Design Award 2018 za bezdotyková ovládací tlačítka NIGHT LIGHT.

Alcadrain o společnosti

Již popáté v řadě obhájila společnost svoji pozici mezi stovkou nejúspěšnějších českých firem v soutěži Českých 100 Nejlepších a v roce 2019 majitelé společnosti – manželé Radka Prokopová a František Fabičovic – získali prestižní ocenění EY Podnikatel roku 2018 České republiky.

Alcadrain o společnosti

Výrobky Alcadrain nachází své uplatnění jak v novostavbách, tak při rekonstrukcích. Techničtí odborníci firmy Alcadrain kladou důraz na bezporuchovost a spolehlivost všech výrobků. Předtím, než produkty Alca opustí výrobní závod v Břeclavi, jsou všechny testovány na kvalitu.

Alcadrain o společnosti

Alcadrain stojí ve skupině Alca Group vedle dalších dvou firem – FV Plast, největšího českého výrobce potrubních systémů, a Alcafix zabývající se výrobou modulárních systémů pro výstavbu a rekonstrukci koupelnových prostor a toalet.

Alcadrain o společnosti

Vytvářet výrobky, které spolehlivě fungují, splňují požadavky zákazníků a obohacují kvalitu života, je cílem celé skupiny Alca Group.

Výroční zpráva 2023 bg
Výroční zpráva 2023 ico
Co jsme v minulém roce dokázali?
Výroční zpráva 2023

Ze srdce Jižní Moravy do celého světa

Video o společnosti